Hisse SenediSektör ve Şirket Haberleri

Turkcell yakın zamanda hisse geri alımına başlayabilir

Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamaya göre, şirket kendi hisse senetlerinden bir kısmını geri almayı planlıyor. Şirketten yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

“Dünyadaki ekonomik türbülansın ve Türkiye sermaye piyasalarına olası yansımalarının Turkcell’in hisse değeri üzerinde oluşturabileceği potansiyel yakın ve ciddi bir kayıptan kaçınmak amacıyla Şirketimiz Yönetim Kurulu, Türk Ticaret Kanunu 379. Madde ve devamı, Sermaye Piyasası Kanunu 22. Maddesi ve SPK’nın Geri Alınan Paylar Tebliği (II-22.1) çerçevesinde Şirketimizin kendi hisselerinin %10’a kadar olan kısmını satın almasına yönelik değerlendirmelerin yapılmasına karar vermiştir.

Yukarıda belirtilen kapsam ve ayrıca ilgili tebliğin 5(6) Maddesinde ifade edildiği üzere yönetim kurulu kararı ile geri alım yapılabilmesi için gerekli onayın alınması amacıyla SPK ve ilgili kurumlar nezdinde görüşme ve başvuruların yapılması hususunda tüm iş ve işlemleri yürütmek üzere Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’na 31.12.2015 tarihine kadar geçerli olmak üzere yetki verilmiştir. Hisse geri alımına ilişkin nihai karar bilahare Yönetim Kurulumuz tarafından alınacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir