Hisse SenediSektör ve Şirket Haberleri

Doğan Grubu medya şirketlerini Demirören Grubu’na satıyor

Doğan Holding sahip olduğu medya şirketlerini (Hürriyet Gazetesi, CNN Türk, Kanal D, D-Smart, vs.) Demirören Grubu’na satmak için anlaştıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre 1.1 milyar dolara anlaşma sağlandı. Finansal borçlar düşüldükten sonra ise devir bedelinin 890 milyon dolar olarak gerçekleşeceği bildirildi.

Bu haber sonrasında Borsa İstanbul’da işlem gören Doğan Grubu hisse senetleri iki gündür büyük değer artışları gösteriyor.

Şirketten KAP’a yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

“Şirketimiz’in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. (“Yaysat”), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. (“Kanal D” TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. (“CNN Türk” TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. (“D Smart”)’nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) “işletme değeri”nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) “hisse değeri” üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir