Yurtdışı Pİyasalar

Bugün açıklanacak ABD verileri (27 Nisan 2015)

hisse senediBugün piyasalar ABD tarafında iki tane veriyi takip edecek. Bunlardan birincisi Markit Hizmet Sektörü PMI ve diğeri de Dallas Fed İmalat Endeksi.

 

 

Markit Hizmet  Sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI)

Beklenti: 59.5

Önceki: 58.6

Saat: 16:45

Yorum: Hizmet sektöründeki yaklaşık 400 şirketin satınalma yöneticileriyle yapılan ve aylık bazda açıklanan bir veridir.Ekonominin önemli parçalarından biri olan hizmet sektörünün durumuyla ilgili detaylı bilgi verdiği için piyasalar üzerinde etkilidir. Verinin beklentilerin üzerinde gelmesi, şirketlerin karlılığı üzerine olumlu izlenimler verdiği için hisse senedi piyasasını olumlu etkiler. Ekonominin çok hızlı büyüdüğüne yönelik izlenim vererek enflasyon riski oluşturmadığı sürece faiz piyasasını da olumlu etkiler.

 

Dallas Fed İmalat Endeksi

Beklenti: -12.0

Önceki: -17.4

Saat: 17:30

Yorum: Teksas bölgesindeki imalat sektörünün durumunu gösterir. Sıfırın altındaki veri ekonomik aktivitedeki düşüşü, sıfırın üstündeki veri ise ekonomik aktivitenin arttığını gösterir. Ekonomik aktivitenin artması şirketlerin karlılığını olumlu etkileyeceği için hisse senedini yukarı yönlü destekler.  Eğer ekonomik aktivite normalin üzerinde hızlı artış gösterirse enflasyon baskılarını arttırır ve faizleri yukarı yönlü destekler. Bu da bono piyasasını olumsuz etkiler

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir